Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти
 
Спеціальності
 
Лісове господарство
 
Садово-паркове господарство
 
Агроінженерія
 
Робітничи професії
 
Лісоруб
 
Флорист
 
Тракторист-машиніст сільськогосподарьського (лісогосподарського) виробництва
 
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
 
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
 
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
 
Приймальна комісія
 
Освітні центри:"КРИМ-Україна" і "ДОНБАС-Україна"
 
Правила прийому
 
Оголошення про прийом
 
Вартість навчання
 
Документи для вступу
 
Інформація вступникам
 
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
Розклад занять
 
Оформлення текстової та графічної навчальної документації
 
Склад студентської ради
 
Студентське самоврядування
 
Органiзацiя освiтнього процесу в умовах пандемii
Графік навчального процесу
 
Порядок виконання та зарахування контрольних робiт
 
Завдання до виконання контрольних робiт
Працевлаштування
 
Наші випускники
 
Зустрічі
Запобігання та виявлення корупції
 
Контакти
 
Доступ до публічної інформації
 
Охорона праці та цівільний захист
 
Календар знаменних і пам'ятних дат на 2020 - 2021 навчальний рік
Сторінка психологічної служби коледжу

ШКОЛА 4 ПЕРІОДУ - з 1929 року по 2005 рік

З перетворенням школи в технікум на нього було звернено особливу увагу. Урядом були відпущені великі кошти на будівництво. На них були побудовані прекрасні гуртожитки для учнів і квартири для викладачів. Розширена бібліотека, кабінети і лабораторії збагатилися новими інструментами і приладами. Навчання спочатку було 4-х літнє, а в 1941р. перейшло на 3-х літнє. Восени 1941р. військова буря докотилася до технікуму і 8 жовтня 1941р. у технікумі був оголошений наказ Главлісохорони про тимчасове припинення занять і про відрядження викладачів спеціальних дисциплін в розпорядження Оренбурзького лісового управління. Учні 4 курси і охочі з інших курсів переводилися у Бузулукський лісовий технікум.
Усі досягнення технікуму під час війни були знищені. Будівля гуртожитку учнів, їдальня, бібліотека, учбовий корпус з усіма кабінетами і наочними навчальними посібниками були спалені і розграбовані фашистськими варварами. Ще до остаточного вигнання фашистів з території нашої Батьківщини, коли тільки звільнили Великоанадольське лісництво, в листопаді 1943р. з Москви було отримано розпорядження про організацію робіт з відновлення технікуму і відкриття його для занять з 1 лютого 1944р. Дійсно, 1 лютого 1944р. технікум відкрили. Спочатку він поміщався у вцілілих будівлях лісництва, в нім були тільки два курси з кількістю учнів на 1 курсі 66 чол. і на 2 - 29 чол. Учні були майже одні дівчата. У новому 1944-1945 навчальному році прийняли на 1 курс 60 чол., а 2 і 3 курси поповнилися колишніми учнями, головним чином інвалідами Вітчизняної війни. З 1945-1946 навчального року на 1 курс щорічно приймали по 90 чол., число учнів було доведене до 300 чол., а з 1949 - 1950 навчального року на 1 курс приймали по 120 чоловік.
Після Великої Вітчизняної війни почалися великі роботи по відновленню і розширенню матеріальної бази. Усі знищені будівлі були відновлені і забезпечені навчальними і наочними посібниками. Широко було розгорнуто нове будівництво. Так в 1956г. здали в експлуатацію новий 3-х поверховий учбовий корпус, відновлено два двоповерхові гуртожитки, а в останні роки побудовані ще два двоповерхових і один триповерховий гуртожитки, зручні для проживання учнів. Побудовані також їдальня, спортивний корпус, теплиця, понад 30 будинків, де проживають робітники, службовці і викладачі технікуму, критий спортивний тир, магазин і інші службові будівлі. Закладений новий учбово-дослідний дендропарк на площі 5,5га, де зібрано і висаджено понад 200 деревних і чагарникових порід.
Засобами держави при активній участі учнів і викладачів технікум був відновлений і обладнаний ще краще, ніж він був до 1941р.
В період Великої Вітчизняної війни багато викладачів і учні стали в ряди Радянської Армії на захист Батьківщини і віддали за неї своє молоде життя. Наприклад, колишній директор технікуму П.І. Новгородський - убитий під Вітебськом, колишній директор технікуму В.М. Михайленко - загинув під Запоріжжям, викладач С.С. Кольчик - убитий під Волгоградом, військкерівник І.К. Мироненко - загинув на Західному фронті, а викладач М.Я. Роменский вбитий в Югославії. Викладач Г.Д. Іваницький був залишений для підпільної роботи, був схоплений зрадниками і розстріляний німцями в с. Ольгинка. Учень 2 курси С. Смирніхін в період окупації був зв'язним в партизанському загоні, був виданий зрадниками і розстріляний фашистами. Комсомольська організація технікуму з 1975р. носила ім'я Станіслава Смирніхіна.
На згадку про загиблих колектив технікуму на зароблені гроші шляхом недільників в колгоспах і лісгоспі до 30-річчя Перемоги побудували пам'ятник воїнам-лісоводам, загиблим у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Пам'ятник побудований за власним проектом і своїми силами, і є першим і єдиним пам'ятником воїнам - лісоводам, що віддали життя у боротьбі з фашистськими загарбниками.
За час існування Радянської влади технікум закінчило до війни 834 чол. і після війни 6379 фахівців.
На базі технікуму неодноразово проводилися різні форуми республіканського і всесоюзного значення.
У 1891р. у Великоанадольському лісництві відбувся з'їзд лісничих, у вересні 1908р. - з'їзд діячів по степовому лісорозведенню, з 30 червня по 4 липня 1948р. - Всесоюзна нарада по степовому лісорозведенню. 3-4 червня 1957р. - нарада працівників лісового господарства степових областей України з обговоренням підсумків роботи експедиції по вивченню усихання насаджень.
У 1965р. була проведена Всесоюзна конференція, присвячена 100- річчю з дня народження академіка Г.М. Висоцького. На конференції були присутні близько 400 чоловік - вчених і наукових працівників з усього Радянського Союзу.
У вересні 1977р. відбулася Всесоюзна нарада лісівників живого захисту залізниць, присвячене 100-річному ювілею початку створення снігозахисних смуг на залізницях країни, розпочате лісоводом Н.К. Срединським - піонером захисного лісорозведення на залізничному транспорті. В цей же час була встановлена меморіальна дошка на ст. Никитівка Донецької залізниці.
У травні 1982р. технікум приймав групу делегатів УП ботанічного з'їзду.
У вересні 1982р. у технікумі відбулася Всесоюзна конференція з основних проблем теорії і практики агролісомеліорації. Організаторами були ВАСХНІЛ, ВНІІЛМІ, МЛГ УРСР і УкрНІІЛГ.
11-14 липня 1990р. Міністерством лісового господарства УРСР, Республіканським правлінням НТО, Українським НВО "Ліс", ПО "Донецькліс" і Маріупольською ЛОС в технікумі була проведена науково- технічна конференція "Актуальні проблеми захисного лісорозведення і степового лісорозведення", присвячена 125-річчю з дня народження академіка Г.М. Висоцького.
У післявоєнний період технікум відвідували і знайомилися з виробничою базою, навчальним процесом наукові співробітники, вчені, діячі культури і мистецтва. Наприклад:
1976 р. - технікум відвідав Герою Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, творець космічної техніки, кандидат технічних наук Татаринов М.В;
1977 р. - в період декади радянської літератури в Донецькій області з учнями зустрівся Герой Радянського Союзу, секретар Союзу письменників Коропов В. В;
1977 р. - відбулася зустріч з академіком УзССР Ф. Русановим;
1978 р. - технікум відвідала група журналістів газети "Правда України";
1979 р. - в технікумі побувала група профспілкових працівників республіки (голови обкомів профспілок) на чолі з головою Республіканського комітету профспілок робітників лісової і деревообробної промисловості Коломоєць Н.С.;
1980 і 1986г.г. - учбова діяльність технікуму була ретельно перевірена інспекцією Мінвузу УРСР;
1988р. – в технікумі був проведений творчий звіт поета - пісенника
М. Пляцковского.
За існуючою багаторічною традицією в технікумі щорічно в дні святкування Дня працівника лісу організовують зустрічі з випускниками старших поколінь.
За успіхи в учбовій і виробничій діяльності технікум був нагороджений:
1975р. - Почесною Грамотою Державного Комітету лісового господарства Ради Міністрів СРСР і Центрального Комітету профспілок робітників лісової, паперової і деревообробної промисловості за високоякісну підготовку фахівців лісового господарства. Постанова від 03.10.1975 р.
1987р. - Почесною Грамотою Правління Радянського фонду миру за активну участь в діяльності Радянського фонду миру в інтересах зміцнення загального миру, свободи і безпеки народів. Москва, 21 жовтня 1987р.
1978 і 1987рр. - Комсомольська організація технікуму двічі була нагороджена Почесними грамотами за перемогу в Республіканському комсомольсько-молодіжному місячнику "Лісу і саду".
За великі успіхи в соціалістичному змаганні і відмінне навчання на честь 30-річчя Перемоги у великій Вітчизняній війні 1941-1945рр., учень технікуму Комісаренко Н.П. була сфотографована біля святині радянського народу - Прапора Перемоги.
У 1976р. за великі успіхи в навчанні учні Лактіонов А.Д. і Малюга В. І. - нині кандидат с/г наук, викладач УСХА були удостоєні честі сфотографуватися в Кремлі. Вони ж були і першими Ленінськими стипендіатами серед лісових технікумів України.
Коледж славний своїми випускниками. Багато випускників закінчили вищі учбові заклади, захистили кандидатські і докторські дисертації, працювали і працюють на керівних посадах в системі лісового і народного господарства.
У 2008р. на честь 165-річного ювілею Великоанадольського лісового коледжу за рішенням Ради міжнародного союзу добродійних організацій "Мир Добра" (м. Москва РФ) Великоанадольський лісовий коледж був удостоєний вищої громадської нагороди - Ордена "За вклад в науку".
Оригінальними нагородами Союзу добродійних організацій нагороджені більш ніж 50 викладачів і співробітників коледжу, які тривалий час пропрацювали в ньому.
У 2009р. по запрошенню були присутні на першому Міжнародному з’їзді Громадського Руху "Добрі діти Миру", який проходить в Москві в державному Кремлівському Палаці викладачі Великоанадольского лісового коледжу Гришин Іван Степанович і Гришина Валентина Матвіївна.
У 2011году у вересні відбулися урочисті заходи, присвячені 5-річному ювілею першого архітектурно, - паркового комплексу "Добрий Ангел Миру" в парку імені 850-річчя Москви (м. Москва), де була урочисто відкрита пам'ятна плита на знак визнання заслуг старого учбового закладу лісового профілю, Великоанадольского лісового технікуму, на якій записані імена викладачів і випускників технікуму.
Закінчили технікум: перший Міністр лісового господарства УРСР Солдатов А.Г.; колишній заст. Міністра лісового господарства Молдавської РСР Бордюг В. Г.; директор Південного відділення ВАСХНИЛ Куниця П. Г.; Редько Г. І. - професор, доктор сільськогосподарських наук, проректор по науковій роботі Ленінградської лісотехнічної академії; Царев А.П. - доктор сільськогосподарських наук; Прокопенко П. М. - працював начальником Ужгородського обласного управління лісового господарства; Шаталов K.M. - працював начальником Ставропольського крайового управління лісового господарства; Лата Н.Ф. - працював начальником Запорізького обласного управління лісового і мисливського господарства Чєрнобривець В.Т. - працював начальником тресту зеленого будівництва м. Донецька; Іванов В.І. - кандидат с\г наук, працював начальником тресту зеленого будівництва м. Дніпропетровська; Акімов В.М. - працює начальником живзахисту Донецької залізниці; Ермоленко І.Н. - працював головним лісничим Харківського облуправління; Загуменный П.С. - генерал-майор, доктор історичних наук; Присяжний М.П. - перший Герой Соціалістичної Праці серед працівників лісового господарства УРСР, працював лісничим Голо пристанського лісгоспу Херсонського облуправління; Ермош В.Р. і Коломоец Ю.М. працювали першими секретарями райкомів партії в Донецькій області; Чебанов В.І., Чони Л.І., Котелевец О.С., Малюга В.І., Юхновский B.C., Бондар В.А. - кандидати наук і багато інших.
Серед випускників технікуму учасник штурму Дніпра, Герой Радянського Союзу підполковник Мурза М., засновник і президент Міжнародного Союзу Добродійних Організацій "Світ Добра, співголова Громадського Руху "Добрі Люди Світу", видатний громадський діяч, автор ряду фундаментальних видань в області добродійності, унікальної системи громадського заохочення меценатів і соціально-економічного розвитку, почесний доктор Чуваського державного університету ім. Ульянова -Олейник О.В., директор ГУ Науково-дослідний інститут соціально-трудових стосунків(м. Луганськ), кандидат економічних наук Мельник С.В.
Великий вклад в підготовку фахівців лісового господарства внесли викладачі технікуму, які підготували і випустили прекрасних лісоводів : Азбукін Ю.М., Петренко І.З., Петренко М. І., Чаадаєва Г. С., Кочергін М.Ф., Котляревський B.C., Котляревьска В.Г., Сорокін Е.Т., Сорокіна Е.Т., Пшенін В.А, Катриш М.П., Катриш Т.Є., Корнєєв Н.І. Пшенін С.В., Кондратенко М.П., Тороп О.О., Вертейко Г.В., Мала Н.Ф.
Знаходяться на заслуженому відпочинку і колишні викладачі технікуму: Плахтій С.С., Плахтій О.Ф., Ісаков О.C., Остапко П.І., Остапко ГТ., Гришина В. М., Тітова А.В., Мироненко В.О. які і сьогодні беруть участь в зустрічах і вихованні молодого покоління лісоводів.
У післявоєнний період директорами коледжу працювали:
1944-1946 рр. - директор лісгоспу і технікуму Бочковський А.Г.
1946-1957 рр. - директор лісгоспу і технікуму Алимов П. І.
1957-1958 рр. - директор технікуму Кочергін М.Ф.
1958-1962рр. - директор лісгоспу і технікуму Сергєєв О.О.
1962-1990 рр. - директор лісгоспу і технікуму Азбукін Ю.М.
заслужений Лісовод України
1989-1990 гг- в.о. директора лісгоспу і технікуму Малий П. В. .
1990-1998рр.- директор лісгоспу і технікуму Ермош В. Р.
1998-2007гг-директор лісгоспу і технікуму Гапонов B.C.
З Великоанадольсіким лісництвом і коледжем пов'язані долі багатьох видатних лісоводів нашої країни. Так, з 1892г. по 1904г. жив і працював у Великоанадолі академік Г. Н. Висоцький. Це був найбільш плодотворний період його діяльності, найбільш багатий по кількості висунених їм принципових ідей. Це був період стаціонарних досліджень, за якими настав період досліджень експедиційних. За період діяльності у Великоанадолі Г. Н. Висоцький написав близько 40 робіт і величезну кількість інших матеріалів, якими він користувався до кінця життя.
З 1910 по 1956 рр. в технікумі викладачем працював доцент, кандидат с\г наук Д.К. Крайнєв, перу якого належить історія степового лісорозведення.
Автором деревно-тіньового типу посадки лісу є Н.Я. Дахнов, який працював лісничим і завідував школою з 1894 по 1919 рр.
Великий внесок у розвиток степового лісорозведення внесли відомі лісоводи, що працювали лісничими Великоанадольського лісництва і завідуючими лісовими школами : Л, Г. Барок (1866-1877 рр.) і Х.С. Полянський (1877-1894 рр.).
Величезний внесок у розвиток Великоанадольського технікуму і лісгоспу вніс заслужений лісовод України Азбукін Юрій Михайлович, (1929-1994рр.) який працював директором технікуму і лісгоспу з 1962р. по 1990р. У історії Великоанадоля він єдиний, хто пропрацював керівником 28 років. Для порівняння В. Е. фон Графф пропрацював 23 роки, лісничий Н.Я. Дахнов - 25 років, усі інші набагато менше.
Азбукіна Ю.М. по праву вважають видатним керівником Великоанадоля, за всю його історію. Ю.М. Азбукин створив нині існуючу матеріальну базу: три нові гуртожитки, нову їдальню, спортзал із стадіоном, теплицю з лабораторіями площею більше за 1000 кв.м., закритий стрілецький тир, кочегарку, житло для співробітників технікуму і лісгоспу. Зробив сучасною матеріальну базу технікуму. Відновив матеріальну базу лісгоспу, створив поливний лісовий розсадник, заклав плантації фундука, соснові насадження і плантації сосни новорічної, створив у Волноваському районі і по області більше 6000 га лісонасаджень і лісосмуг. А головне - створив Великоанадольский колектив співробітників технікуму і з ним виховав більше 5000 фахівців лісового господарства на денному і заочному відділеннях, які працюють в усіх куточках колишнього Радянського Союзу і кожен з них згадує Юрія Михайловича з повагою і любов'ю.
І досі співробітники його набору є гвардією праці у Великоанадольському лісовому коледжі. До теперішнього часу успішно, працюють і передають молодим свій досвід викладачі Азбукіна О.В., Гришин І.С., Дерев’янко В.І., Кобець В.В., Кондратенко А.Ф., Кривий Є.Л., Крива Л.В., Малий П.В., Нікітченко Т.А., Островська Н.В., Охременко Н.М., Плахтій Ю.С., Чебанов А.І., майстри Нестеров В.А., Максимов Л.Н., колишній худрук Катаев А.В., вихователь Ніколаєва Л.А., секретар Нестерова В.В., мед. працівник Воїн Л.О., працівники їдальні Свєтлик В.В. і Гончарук В.В.
Ю.М. Азбукін за роботу був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медалями "За доблесну працю", "Ветеран праці", Срібною медаллю ВДНХ, грамотою Президії Верховної Ради та СРСР., йому присвоєно звання "Заслужений Лісовод України".
Близько 70% фахівців лісового господарства Донбасу є випускниками технікуму. Закінчили технікум Стороженко В. І. - начальник Донецького обласного управління лісового господарства. З 10 лісогосподарських підприємств Донецької області в 8 господарствах директорами працюють випускники технікуму :

Директор ДП "Великоанадольське лісове господарство"
- Шебалков Валерій Анатолійович
Директор ДП "Амросіївське лісове господарство "
- Гончаров Валерій Григорович
Директор ДП "Донецьке лісове господарство"
- Чирва Володимир Володимирович
Директор ДП "Краснолиманське лісове господарство "
- Красюк Віктор Васильович
Директор ДП "Тельманівське лісове господарство "
- Катриш Микола Володимирович
Директор ДП "Торезське лісове господарство "
- Кошовий Олег Олександрович
Директор ДП "Горлівське лісове господарство "
- Олег Михайлович Козодой
Директор ДП "Слов'янське лісове господарство "
- Сорока Андрій Анатолійович

Нині на денній і заочній формі навчання коледж готує фахівців із спеціальностей:
• Лісове господарство
• Зелене будівництво і садово-паркове господарство
• Експлуатація і ремонт устаткування лісогосподарського комплексу
Коледж має відповідну матеріально-технічну базу виробничу базу, обладнані кабінети і лабораторії, учбові майстрові, учбові полігони.
Для підготовки кадрів в коледжі сьогодні працюють викладачі з великим досвідом. Педагогічний колектив складається з 40 викладачів, з них 23 - мають вищу кваліфікаційну категорію, 5 викладачів мають педагогічне звання "викладач методист", 52% викладачів випускники лісового технікуму. Коледж має 2 учбові корпуси, актовий зал для проведення виховних заходів, дискоклуб, бібліотеку, 4 гуртожитки, їдальню, спортивний комплекс (спортивний зал, 2 спортивні площадки), учбовий гараж, майстерні.
Живою лабораторією для проведення практик, практичних і лабораторних робіт служать насадження Великоанадольського лісу Великоанадольський лісовий розсадник площею 50 га, дендропарк. Обладнаний комп'ютерний клас, який має 26 комп'ютерів. Матеріально-технічна база коледжу постійно оновлюється. За останні 5 років коледж придбав комп'ютерну техніку на 62,3 тис. грн., супутниковий комплект для користування Інтернетом. Замінено меблі в 6 учбових аудиторіях. Бібліотечний фонд поповнився новою учбовою літературою на українській мові. Власними силами проведено капітальний ремонт котельної коледжу, спортивного залу,актового залу і повністю перекритий дах головного навчального корпусу.
У коледжі організовано музей Великоанадольського лісу.
Студенти коледжу беруть активну участь в озелененні населених пунктів, в створенні нових захисних насаджень на території 3 районів Донецької області, створенні парків, скверів. За 23 року роботи засновником Великоанадольського лісу В.Є. фон Граффом було посаджено 146 га., а решта насаджень Великоанадольського лісу створювалися декількома поколіннями лісоводів.
Ще в 1884р. Відомий російський вчений лісовод М.К. Турський писав: " Потрібно бути на місці, потрібно бачити на власні очі Великоанадольський ліс, щоб зрозуміти велич справи степового лісорозведення, що становить нашу гордість. Ніякими словами не можна описати того прекрасного почуття, яке викликає цей лісовий оазис серед неосяжного степу."

 

ПОЧАТОК ІСТОРІЇ - з 1843 року по 1850 рік

ШКОЛА 1 ПЕРІОДУ - з 1850 року по 1888 рік

ШКОЛА 2 ПЕРІОДУ- з 1888 року по 1922 рік

ШКОЛА 3 ПЕРІОДУ - з 1922 року по 1929 рік

ШКОЛА 4 ПЕРІОДУ - з 1929 року по 2005 рік

ШКОЛА 5 ПЕРІОДУ - з 2005 року по наш час

 
   
  Унікальність учбовому закладу придає те, що він розташований серед рукотворного лісу, краса і чистота повітря якого привабили будівництво об’єкту для...  
 
    © 2021 ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ ВІКТОРА ЄГОРОВИЧА ФОН ГРАФФА
Усi права захищенi
Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти