Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти
 
Спеціальності
 
Лісове господарство
 
Садово-паркове господарство
 
Агроінженерія
 
Робітничи професії
 
Лісоруб
 
Флорист
 
Тракторист-машиніст сільськогосподарьського (лісогосподарського) виробництва
 
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
 
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
 
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
 
Приймальна комісія
 
Освітні центри:"КРИМ-Україна" і "ДОНБАС-Україна"
 
Правила прийому
 
Оголошення про прийом
 
Вартість навчання
 
Документи для вступу
 
Інформація вступникам
 
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
Розклад занять
 
Оформлення текстової та графічної навчальної документації
 
Склад студентської ради
 
Студентське самоврядування
 
Органiзацiя освiтнього процесу в умовах пандемii
Графік навчального процесу
 
Порядок виконання та зарахування контрольних робiт
 
Завдання до виконання контрольних робiт
Працевлаштування
 
Наші випускники
 
Зустрічі
Запобігання та виявлення корупції
 
Контакти
 
Доступ до публічної інформації
 
Охорона праці та цівільний захист
 
Календар знаменних і пам'ятних дат на 2020 - 2021 навчальний рік
Сторінка психологічної служби коледжу

Великоанадольський музей лiсу

 

     Великоанадольський музей лісу – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею, було відкрито у 1991 році. Це єдиний державний музей подібного профіля в Україні. Розташований у смт. Комсомольський Волноваського району Донецької області, на території Державного лісового заказника – "Великоанадольський". Будинок, де розташувався Музей лісу, було побудовано в 1852 році.
    Експозиція музею розташувалась в п’яти залах і тематично поділяється на три основні розділи: «Етапи степового лісорозведення» (історія Великоанадольського лісництва з середини ХІХ ст. до сучасності), «Природні умови та багатства Великоанадольського лісу», «Меморіальний комплекс, пов’язаний з життєдіяльністю лісничого М.Я. Дахнова» та «Побут кінця ХІХ – початку ХХ ст.».
     Про становлення Великоанадольського лісу та основні етапи лісорозведення розповідають діорами, численні рапорти В.Є. фон Граффа Лісовому Департаменту Росії, плани Великоанадольського лісництва, фотоматеріали М.Я. Дахнова, наукові праці Г.М. Висоцького, речові експонати. Сучасний етап характеризується розширенням лісорозведення та різноманітних засобів догляду за лісом. Експонати розповідають про утворення Державного лісового заказника «Великоанадольський» (1974рік), про діяльність лісгоспзагу на протязі останніх років.
     Розділ «Природні умови та природні багатства Великоанадольського лісу» розповідає про рельєф, геологію, води, ґрунти за допомогою карт, макетів, фотоматеріалів та колекцій рослин, комах, корисних копалин. Відтворити тваринний та рослинний світ водоймищ, створених на р.Кашлагач, допомагають діорами. Найбільша цінність Великоанадольського лісу – його флора, що налічує 618 видів рослин, 37 з яких потребує особливої охорони. В результаті формування лісових умов з’явилися не тільки нові для степу рослини, але й тварини. Тому поряд з типовими представниками лісової фауни розміщені мешканці степу: куріпка сіра, сорокопуд – жулан, бджолоїдка звичайна, боривітер степовий.
     В експозиції відтворено меморіальну кімнату – кабінет лісничого М.Я. Дахнова, який працював у лісництві з 1894 по 1919 рр.
    Для просвітницької роботи застосовується і прилегла до музею територія (Головна алея Граффа, пам’ятник В.Є. фон Графу, встановлений у 1910 році, дендропарки лісового технікуму, будинок колишньої лісової школи та сучасного лісового коледжу, ділянка лісу, де збереглися перші посадки дуба, зроблені В.Є. фон Графом).

Головна алея Великоанадольського лісй, пам’ятник В.Є. фон Граффу

 
   
  Унікальність учбовому закладу придає те, що він розташований серед рукотворного лісу, краса і чистота повітря якого привабили будівництво об’єкту для...  
 
    © 2021 ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ ВІКТОРА ЄГОРОВИЧА ФОН ГРАФФА
Усi права захищенi
Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти