Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти
 
Спеціальності
 
Лісове господарство
 
Садово-паркове господарство
 
Агроінженерія
 
Робітничи професії
 
Лісоруб
 
Флорист
 
Тракторист-машиніст сільськогосподарьського (лісогосподарського) виробництва
 
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
 
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
 
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
 
Приймальна комісія
 
Освітні центри:"КРИМ-Україна" і "ДОНБАС-Україна"
 
Правила прийому
 
Оголошення про прийом
 
Вартість навчання
 
Документи для вступу
 
Інформація вступникам
 
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
Розклад занять
 
Оформлення текстової та графічної навчальної документації
 
Склад студентської ради
 
Студентське самоврядування
 
Органiзацiя освiтнього процесу в умовах пандемii
Графік навчального процесу
 
Порядок виконання та зарахування контрольних робiт
 
Завдання до виконання контрольних робiт
Працевлаштування
 
Наші випускники
 
Зустрічі
Запобігання та виявлення корупції
 
Контакти
 
Доступ до публічної інформації
 
Охорона праці та цівільний захист
 
Календар знаменних і пам'ятних дат на 2020 - 2021 навчальний рік
Сторінка психологічної служби коледжу

Організація виховної роботи

 

«Особливості виховної роботи в умовах Великоанадольського лісового коледжу»


«Зневага до виховання, є загибеллю людей, родин, держав, всього світу»
Ян. А. Коменський


Початок ІІІ тисячоліття надто прискорює зміни в інформативності і свідомісті людини та суспільства, зміни в навколишньому природному середовищі, ставить перед людиною проблеми, для вирішення яких немає достатнього досвіду. Це, та становлення української державності, інтеграція у світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства орієнтують навчально-виховний процес на людину, на пріоритет духовного розвитку. Поряд з тим сучасність вимагає високого рівня освіти, підготовки працівників, здатних створювати новітні технології та гідно сприймати виклики часу.

Головними складовими системами виховної роботи в коледжі є:
- спрямування всієї навчально-виховної і позааудиторної діяльності педагогів на підготовку висококваліфікованих спеціалістів для роботи в якісно нових умовах – переходу до ринку і одночасне формування їх соціальної активності, чітких громадянських позицій, загальнолюдських цінностей, сприяння моральному становленню особистості;
- глибоке переосмислення мети і завдань, змісту та форми організації виховної діяльності, активне використання іновацій у виховній роботі;
- використання величезних виховних можливостей студентського самоврядування;
- формування правової культури та свідомого становлення до праці;
- формування екологічної культури молоді, розуміння причинно-наслідкових зв’язків у навколишньому середовищі, поваги до Природи;
- фізичне виховання та особиста санітарно – гігієнічна культура;
- формування у студентів високої мовної культури;
- пропаганда здорового способу життя, профілактика алкоголізму, наркоманії, венеричних захворювань та СНІДу.

В організації виховної роботи коледж керується Державною програмою «Освіта» (Україна ХХІ століття), законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, указами Президента України, документами міністерства освіти і науки України, галузевими документами Державного агентства лісових ресурсів України, обласних методичних об’єднань, іншими документами.

Вимогою до організації виховної роботи в коледжі є планування. Розроблюється єдиний план виховної роботи, який доповнюється планами виховної роботи кураторів груп, вихователів, бібліотеки, студентського самоврядування, спортивно – масової роботи (фізрук), інших структур, щотижневі плани змін, або не змін до єдиного плану.

Особливості виховної роботи Великоанадольського лісового коледжу зумовлені наступними факторами:
- місцерозташуванням коледжу;
- традиціями навчання та виховання, які склались за довголітню історію учбового закладу.

На південному сході України, на самому високому його вододілі,  в кількох кілометрах на північний захід від м. Волноваха розкинувся лісовий масив площею понад 2500га. Це колиска наукового степового лісорозведення, знаменита на весь світ Великоанадольська лісова дача, заснована у 1843 році відомим лісоводом Віктором Єгоровичем фон Граффом. Одночасно з закладенням зразкової лісової плантації була заснована школа сільських лісівників, у якій вже з січня 1844 року навчались спеціально підібрані кріпосні хлопчики. Так розпочиналась історія учбового закладу, на сьогодні Великоанадольського лісового коледжу імені В.Є. фон Граффа – одного з найдавніших учбових закладів лісової галузі України та країн СНД.

Учбовий заклад, а також житло частини викладачів розташовано в кв. 26 Великоанадольської лісової дачі на відстані більше 3 км. до ближнього села і в майже 20км. від райцентру м. Волноваха.

Відокремленість коледжу від населених пунктів зумовлює наступні особливості:
1. Розпорядок дня розписаний від підйому до відбою з тою метою, щоб і в позакласний час студенти були контрольовані дорослими (викладачами, вихователями, іншими співробітниками коледжу).
2. Більша частина виховних заходів, частина гурткової роботи та консультацій проводиться у вечерні години. Бібліотечні заходи, заходи вихователів та дискотеки проводяться виключно у вечерні години.
3. Багато планується і проводиться спільних поїздок студентів і викладачів в театри, на концерти,  екскурсії в м.Запоріжжя на завод ЗАЗ, о. Хортицю, в Слав'яногірську лавру (м.Слов’яногірськ), на Азовське море (влітку), краєзнавчий музей, театр м.Маріуполя, заповідники «Кам'яні могили» та «Хомутівський степ», в інші місця.
4. Ці обставини вимагають від викладачів, з одного боку, більше витрачати особистого часу на роботу та спілкування зі студентами, а з іншого боку, це спілкування приводить до зміцнення дружніх стосунків, які зберігаються, інколи, на все життя.

 

Місцерозташування та традиції Великоанадолю тісно пов’язані між собою, а мабуть, точніше сказати, що традиції багато в чому є наслідками місцерозташування та умов.

Ще в кінці ХІХ сторіччя відомий російський лісовод Рудзський А.Ф. писав: « Приемами посадки деревьев и ухода за ними великоанадольские мальчики виучились, конечно, в совершенстве».

З часів В.Є.фон Граффа і до сьогодні практична підготовка майбутніх лісоводів є предметом особливої уваги виховної і навчальної роботи, є однією з основних традицій Великоанадолі і завжди знаходиться на належному рівні.

З часів В.Є. фон Граффа випускників нашого навчального закладу називали «Великоанадольці», що підтверджує і приведений вислів А.Ф.Рудзського. У виховній роботі ця традиція широко використовується і наповнюється багатьма позитивними рисами, а випускникам коледжу, поряд з дипломом про освіту, надається навічно звання « Великоанадолець» та пам’ятний знак.

Ще одна традиція Великоанадольців, яка зумовлена певною ізоляцією студентів протягом навчання і яка всіляко підтримується і прищеплюється виховною роботою – це дружні стосунки між ними, які залишаються на все життя, це створення подружніх пар, це взаємовиручка великоанадольців в подальшому житті.

Дружні стосунки між студентами, між студентами та викладачами, дякуючи тій же ізоляції, в поєднанні з чудовою природою у всі пори року, створюють умови для виховання любові до коледжу, до лісу, до Природи. Підтвердженням цього є традиційні зустрічі з випускниками минулих років, які щорічно, за звичаєм, проходять на День працівників лісу та на наступні вихідні після цього свята. Переважна більшість випускників вважає, що кращі роки в своєму житті вони провели в Великоанадолі. Зустрічі з випускниками завжди приносять користь викладачам та студентам і активно підтримується у виховній роботі.

Традиційно сумлінно готуються і проводяться на високому емоційному рівні випускні вечори, коли студенти та всі співробітники коледжу з повагою та любов’ю проводжають у нове життя своїх випускників, зустрічі з цікавими людьми (виробничниками та науковцями лісового господарства, журналістами, письменниками, іншими людьми).

Ще одна традиція, яку часто відмічають наші випускники та студенти, які спілкуються з студентами інших учбових закладів, це – турботливе відношення переважної більшості співробітників коледжу до різних проблем студентів.
Існують ще інші традиції, які охоплюють різні складові діяльності учбового закладу, а деякі з них, мають, навіть, негативний відтінок.

Розвиток Великоанадолю ( учбового закладу і лісової дачі) зазнавав і злети, і падіння, це залежало від умов у державі, а більше всього, від особистостей, які керували учбовим закладом та підбирали колектив співробітників. Змінювалась і виховна робота, але традиції, як особливість Великоанадолю, існують і передаються новим поколінням студентів.

 
   
  Унікальність учбовому закладу придає те, що він розташований серед рукотворного лісу, краса і чистота повітря якого привабили будівництво об’єкту для...  
 
    © 2021 ВЕЛИКОАНАДОЛЬСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ ВІКТОРА ЄГОРОВИЧА ФОН ГРАФФА
Усi права захищенi
Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти