Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти

 
Спеціальності
 
Лісове господарство
 
Садово-паркове господарство
 
Агроінженерія
 
Робітничи професії
 
Лісоруб
 
Тракторист-машиніст
 
Приймальна комісія
 
Правила прийому
 
Оголошення про прийом
 
Вартість навчання
 
Документи для вступу
 
Інформація вступникам
 
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
Розклад занять
 
Правила оформлення ЛПЗ та курсових робiт
 
Відмінники навчання
 
Студентське самоврядування
 
Сторінка психолога
Графік навчального процесу
 
Порядок виконання та зарахування контрольних робiт
 
Завдання до виконання контрольних робiт
Працевлаштування
 
Наші випускники
 
Зустрічі
Контакти
 
Доступ до публічної інформації

Зниження стресу, вправи які допомагають розслабитися

Життя- це рух! Так, справді, але темп життя часів юнацтва наших предків до сьогодення збільшився в декілька разів, а з ним і зустрічі зі стресом стали все частішими! Ми не завжди можемо відчути те, що перенесли стрес, але від його наслідків ми нажаль не застраховані. Стрес провокує в організмі людині руйнівні процеси нервових клітин, серцево – судинної системи тощо, які викликають гормони стресу – кортизол, а це значно погіршує якість життя! Настрій та здоров’я погіршується, стан млявості та роздратованості не додає нам краси, а отже треба навчитися розвантажувати себе від зайвої напруги! Нижче до вашої уваги додається десять вправ, виконуючи які ви зможете покращити настрій, поліпшити стан здоров’я, стати більш сконцентрованим, врівноваженим, відчути гармонію.

1. Розтягування

Ляжте і потягніться. Дихайте під час розтягування, свідомо розслабляйте м'язи під час потягування.   Часто стрес виражається напруженістю в тілі, від чого виникає скутість. Розтягуючи напружені області, ми випускаємо приховані емоції. Якщо ми випустимо напругу, ми будемо відчуваючи себе набагато краще.

Навчившись розслаблятися за допомогою інтенсивного розтягування, тіло зможе розслабитися в будь-який потрібний момент.

 


2. Дихайте глибше

Повільне та усвідомлене дихання допомагає уповільнити перебіг думок і відчути своє дихання. Коли ми почнемо усвідомлювати своє дихання, ми зможемо дихати більш ефективно. Більшість людей затримують дихання, коли хвилюються. Глибокий видих дасть відчуття полегшення.

На заняттях йоги навчають видихати через ніс і вдихати через рот у живіт. Це допоможе сповільнити дихання і принесе глибокий спокій.

3. Напруга - розслаблення

Підніміть брови і відкрийте рот якомога ширше так, щоб всі лицьові м'язи були задіяні. Потім розслабтеся. Це допоможе розслабити зімкнуті щелепи чи напружені брови.  Це настільки просто, і в той же час вельми ефективно.

Напружте все тіло. Стисніть кулаки, встаньте навшпиньки, підніміть плечі  і напружте кінцівки. Потім різко розслабтеся. Ідеально виконувати цю вправу лежачи. Коли ви скинете з себе напругу,  полежіть кілька секунд і відчуєте, як крізь тіло пройшла хвиля релаксації.


4. Вибухове тренування

Пробіжіть настільки швидко, наскільки зможете. Витрусіть з себе все. Це шанс викинути всю агресію за хвилину чи дві. А потім повільно прогуляйтеся.

Свідомо заспокойтеся. Загальмуйте свій організм.  Киньте собі виклик, уповільнивши своє серцебиття. Така дія стрімкого прискорення і стрімкого розслаблення допоможе тілу швидко відновлюватися після стресу і психологічного тиску. З часом, коли у вас стане краще виходити «вибухове тренування», час  відновлення буде скорочуватися.


5. Розігрівання організму

Активно розітріть руки до відчуття печіння. Потім покладіть їх на обличчя і відчуйте жар, що виходить з них. Це створить відчуття комфорту та допоможе заспокоїтися. Інший чудовий спосіб поліпшити стан - лягти спати з грілкою на животі. Це допоможе розв'язати ті вузли напруженості, які, можливо, сформувалися в животі.

6. Занепокоєння за розкладом

Легко впасти в занепокоєння з приводу проблем, які нас зачіпають. Однак також не складно просто їх проігнорувати. Чудовий спосіб - намітити час для обдумування цієї проблеми. Опишіть її або обговоріть з ким-небудь. Кожного разу, як напливають думки і почуття, нагадайте собі, що зараз не час вирішувати ці проблеми. Ви зможете їх обдумати у відведений для цього час.


7. Запишіть це

Записуючи проблему, можна прояснити суть питання. Це чудовий спосіб, якщо ви почали хвилюватися серед ночі. Запишіть думки і намітьте час, в який ви будете їх вирішувати на наступний день, щоб трохи відпочити. Пам'ятайте, що «година вранці варта двох увечері».

8. Будьте раціональні

Запишіть суть занепокоєння і можливі результати справи. Потім пильно на них подивіться, перевірте, чи раціональні ваші очікування. Наприклад, люди часто не в змозі зробити що-небудь, у випадку, якщо вони  бояться результатів справи. «Я не можу цим займатися, тому що це просто вб'є мене» - заявляють деякі. Чи насправді це так? Ви помрете, якщо результат виявиться плачевним? Якщо це нереальне очікування, то запишіть реальні результати.


9. Послухайте класичну музику

Музика, як відомо, надає величезний ефект. Класична музика чи гімни в цілому діють заспокійливо. Під час важких випробувань прослуховування класичної музики може допомогти.

10. Візуалізація

Це, бодай, найдоступніший з усіх вище перелічених способів! Виконувати цю вправу можна де завгодно, як наодинці у зручному місці, так і в шумному переповненому громадському транспорті! Варто лишень заплющити очі, розслабити м’язи (якщо це можливо та зручно), та відправитись подумки в місце, де ви відчуваєте себе вільною, спокійною людиною, там де ви мрієте побувати та відпочити.


Є речі, які ми не можемо змінити незалежно від нашого бажання. Коли стикаєшся з неминучістю або невідомістю, накопичений досвід визначає прогноз ситуації і може викликати емоційні переживання.

Зазвичай у таких випадках люди часто звертаються до наркотиків, алкоголю чи тютюну, для того щоб легше пережити цей тиск. Незалежно від вашого минулого досвіду, існують методи, які можуть виявитися корисними і згладити гострі кути стресу. Усе в ваших руках! Можна бути більш харизматичнім, привабливим, не втрачати працездатність варто лишень захотіти, а ми  в свою чергу допоможемо вам у цьому!

                                                                                      Практичний психолог


 

 
   
  Унікальність учбовому закладу придає те, що він розташований серед рукотворного лісу, краса і чистота повітря якого привабили будівництво об’єкту для...  
 
© 2011 Великоанадольський лісовий коледж.
Усi права захищенi.
Розробка сайту: студiя Колорiт.
Iсторiя   Музей   Фото   Вiдео   Контакти